İlki 2016 Eylül ayında gerçekleştirilen toplantı esnasında mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşların talepleri alınmış, bu talepler not edilerek Yozgat Valiliğinde kitap haline dönüştürülmüştü.
Yozgat Valiliği koordinesi’nde Çayıralan ve Çandır İlçelerini kapsayan İlçe ve Köyler yatırım izleme ve değerlendirme toplantıları kapsamında planlanan toplantı 23 Kasım 2017 tarihinde Çayıralan Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşti
Çayıralan Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen merkez ve köylerin yatırım izleme ve değerlendirme toplantısına Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR başkanlık ederken, Çayıralan Kaymakam Vekili Fatih EROĞLU, İl Birim Müdürleri, İlçe Birim Müdürleri, Çandır ve Çayıralan Belediye Başkanları, Konuklar Kasabası Belediye Başkanı, mahalle ve köy muhtarları ile birlikte vatandaşlar katıldı.
2016 yılı Eylül ayı içinde yapılan toplantıda not edilen sorun ve dilekler yeniden ele alınıp, giderilme oranı hakkında kurum müdürleri sırayla söz alarak bilgiler verdiler.
Toplantıda açıklama yapan Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR, ilk toplantının Yozgat Valisi Kemal YURTNAÇ başkanlığında gerçekleştiğini, bu toplantıda köylerin sorunlarının tek tek kayıt altına alındığını ve bu sorunların kurumlar bazında kendi imkanları doğrultusunda çözmek için faaliyete geçtiklerini aktarırken, “kurum müdürlerimiz burada daha önce not aldıkları sorunlara göre yaptıkları çalışmaları sizlerle paylaşacaklardır” dedi. 
Daha sonra Sağlık alanında İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, eğitim alanında İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, tarım alanında İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaettin ÖZDEMİR, Köylerin alt yapı sorunları hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Fuat FİDAN, Turizm alanında İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin HALICI kürsüye çıkarak müdürlükleri ile ilgili konularda daha önce yöneltilen konuların çözümü noktasında gerçekleşme oranı hakkında katılımcılara bilgiler verdiler. Çok samimi bir ortamda gerçekleşen toplantı yaklaşık üç saat sürdü.