“Jandarma Teşkilatımız, fedakârlık ve hizmetlerde, gösterdiği gayretlerle, Türkiye Cumhuriyetinin en köklü kolluk gücüdür. Jandarma Teşkilatı; eğitimli personeli, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle de halkımız ile devletimiz arasında önemli bir köprü görevini görmekte olup, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamımızın her alanında ve ülkemizin her noktasında, gece gündüz demeden, her türlü şartlar altında bizlerin güvenliğini sağlamaya hatta vatanımızı iç ve dış mihraklara karşı koruma, gözetme uğruna gözlerini kırpmadan hayatlarını feda etmeye daima hazırlar.

           Jandarma Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümünü milletçe huzur içinde ve güven duygusuyla kutlarken, başta il Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı personellerimiz olmak üzere tüm Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarına başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.
Görevleri başında hayatlarını kaybeden tüm kahraman şehitlerimizi minnet duygularıyla anarken, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Gazilerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Tüm Jandarma Teşkilatının her kademesindeki personeline görevlerinde başarılar dileklerimle aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerim.”