15 Temmuz, milletimizin tarihte yaşadığı en yıkıcı ve en tehlikeli saldırı olarak hafızalara kazınmıştır. 15 Temmuz destanı ile hain darbecilerin ihanet planını ters yüz eden Aziz Milletimiz, hür ve bağımsız yaşama iradesini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
15 Temmuz’da meydanlarda tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi  tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen Büyük Türkiye vardı, Büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde milletimiz tıpkı 1000 yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenmek konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.
Ay-Yıldızlı al bayrağımızın altında toplanan ve 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla çıktıkları meydanlarda, yurdun dört bir köşesinde göğsünü siper eden Yüce Milletimiz, hain girişimi vatansever kamu görevlileri ve güvenlik güçlerimizle birlikte canı pahasına kanını dökerek engellemiştir.
Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla Türkiye, artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. Şairin dediği gibi:
‘’ Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır.
Külümüzden yükselen duman bizden yanadır.
Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır.
Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.’’
 
15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor; Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz Milletimizi ve tüm vatandaşlarımızı da saygıyla selamlıyorum.
15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun.
 
 
                                                                                                                       Muhammet ÇİFTCİ
                                                                                                                            Kaymakam V.