Program kapsamında, 10 Kasım 2017 Cuma günü saat: 09.00’da gerçekleştirilen çelenk sunma töreninde;  Vali Yardımcısı Sayın Şükrü ÇAKIR ve İlçemiz Belediye Başkanı Sayın Mustafa Ertan ÖRGÜN'ün İlçemiz Hükümet Konağı önünde yer alan Atatürk büstüne Çelenk Sunumunun müteakibinde saat: 09.05’te sirenlerin çalınması ile iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve şanlı bayrağımız coşkuyla okunan İstiklal Marşımızın eşliğinde yarıya indirildi.

 
Tören ve etkinliklere; Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIRBelediye Başkanı Mustafa Ertan ÖRGÜN, İlçe Jandarma Komutanı Kamil ÇAYLI,  İlçe Emniyet Amiri Mehmet Ali SORGUN,  İlçe Müftüsü Mehmet ÖZCAN, İlçe Yazı İşleri Müdürü Bilal SIRKINTI,İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram KAPAL ve diğer kurum müdürleri,Siyasi Parti ve Sivil Toplum Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Çelenk sunma töreninin sona ermesinin ardından Çandır Anadolu Lisesi konferans salonundaki anma programına katılan protokol üyeleri ile katılımcılar bir kez daha minnet, şükran, özlem ve tazimle Ata’mızı andılar.
 
Çandır Anadolu Lisesi'nde düzenlenen anma programında; Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin Vali Yardımcısı Sayın Şükrü ÇAKIR konuşmasını yaptı.
 
Atatürk Haftası Anma ve Etkinlik Programı’nın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen tüm görevlilere ve öğrencilere teşekkürlerini ileten Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR, ayrı ayrı teşekkür ederek, başarılı sunumlarından dolayı kendilerini tebrik etti.