ŞEHİTLERİMİZ
 
 


J.Er Uzay ÇAMSARI 1977-1 Ali Oğlu

  (10.02.1977-28.10.1997) 

    Şehit Jandarma Er Uzay ÇAMSARI Yozgat İli Çandır İlçesi Kozan Köyünde 10.02.1977 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ali ve Aysun ÇAMSARI çiftinin üç çocuğundan ikincisidir.

    İlk ve Ortaokulu Kayseri’de okumuş, 1995 yılında Kartal Endüstri ve Meslek Lisesini bitirdikten sonra Askerlik çağına kadar elektrikçilik ile uğraşmıştır.

    Askerlik çağına geldiğinde Kayseri Askerlik Şubesi Başkanlığınca Temel eğitimini tamamlamasına müteakip Şırnak İl Jandarma Komutanlığına, oradan da Beytüşşebap İlçe Jandarma Komutanlığına dağıtımı yapılmıştır. Buradaki görevini devam ettirirken 28.10.1997 tarihinde Beytüşşebap İlçesi Ilıca Köyü Sinekli Tepe Mevkiinde pusu görevini icra ederken PKK Terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit olmuştur.

    Şehit Jandarma Eri Uzay ÇAMSARI Bekâr olup, Naaşı yapılan askeri törenle Kozan Köyü mezarlığına defnedilmiştir.

 
  
 

JANDARMA ÇAVUŞ RAMİS ŞAHİN

(10.04.1967-06.08.1988)

    Jandarma Çavuş Ramis ŞAHİN Yozgat İli Çandır İlçesi Büyükkışla kasabasında 10.04.1967 tarihinde dünyaya gelmiştir. Niyazi ve Elif Emine ŞAHİN çiftinin dokuz çocuğundan beşincisidir.

    İlk ve Orta öğrenimini Çandır ilçesinde tamamlamış daha sonra tahsiline devam etmeyerek askerlik çağına gelinceye kadar ailesine yardımcı olarak çiftçilik ile uğraşmıştır.

    Askerlik çağına geldiğinde Çayıralan Askerlik Şubesi Başkanlığınca Temel eğitimini tamamlamak üzere 9 ncu Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Bilecik’e 1967/2 tertip er olarak sevki yapılmıştır. Buradaki temel eğitimini tamamlamasına müteakip Muğla İl Jandarma Komutanlığına oradan da Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanlığına dağıtımı yapılmıştır. Burada Jandarma Çavuş olarak vatani görevini yapmakta iken 06.08.1988 tarihinde Fethiye ilçesi Mergenli Köyü Aşıkoyu sıralı gedik mevkiinde bir cinayet zanlısının takibi esnasında cinayet zanlısı tarafından av tüfeği ile vurulma neticesinde şehit olmuştur.

    Şehit Jandarma Çavuş Ramis ŞAHİN Bekâr olup, naaşı Askeri törenle Çandır ilçesi Büyükkışla kasabası mezarlığına defnedilmiştir.

 

 


JANDARMA ER HALİM ALTAY

(10.11.1971-15.05.1992)

    Şehit Jandarma Er Halim ALTAY Yozgat İli Çandır İlçesi Barbaros Mahallesinde 10.11.1971 tarihinde dünyaya gelmiştir. Durmuş ve Nuriye ALTAY çiftinin üç çocuğundan üçüncüsüdür.

    İlkokulu Çandır İlçesi Atatürk İlkokulunda 1983 yılında bitirmiş daha sonra tahsiline devam etmeyerek Askerlik çağına kadar çiftçilik ile uğraşmıştır.

    Askerlik çağına geldiğinde Çayıralan Askerlik Şubesi Başkanlığınca Temel Eğitimini tamamlamak üzere 121 nci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Serinyol’a sevki yapılmıştır. Buradaki temel eğitimini tamamlamasına müteakip 23 ncü Jandarma Sınır Tugayı, 3 ncü Jandarma Sınır Taburu, 3 ncü Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı Taşdelen-Şırnak’a dağıtımı yapılmıştır. Buradaki görevini devam ettirirken bağlı bulunduğu bölüğün PKK Terör örgütü mensuplarınca 15.05.1992 tarihinde basılması sonucu çıkan çatışmada şehit olmuştur.

    Şehit Jandarma Eri Halim ALTAY Bekâr olup, Naaşı Yapılan askeri törenle Çandır İlçesi Cumhuriyet Mahallesi mezarlığına defnedilmiştir.

 

 


JANDARMA KOMANDO ER YILDIRIM YILMAZ

(27.01.1972-23.09.1993)

     Şehit Jandarma Komando eri Yıldırım YILMAZ 1972 YILINDA Yozgat İli Çayıralan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Halis ve Şükriye YILMAZ çiftinin dört çocuğundan üçüncüsüdür.

    Jandarma Komando Eri Yıldırım YILMAZ İlkokul tahsilini Çandır İlçesinde tamamlamış, Ortaokul ikinci sınıfa kadar tahsilini devam ettirdikten sonra 1984-1985 öğretim döneminde tahsilini yarıda bırakarak Ortaokuldan ayrılmıştır.

    Askerlik çağına kadar ailesine yardımcı olarak çiftçilik ile uğraşmıştır. Askerlik çağına geldiğinde Çayıralan Askerlik Şube Başkanlığınca temel askerlik eğitimini tamamlayarak üzere Manisa ili Kırkağaç 6 ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığı, Mazıdağı Jandarma Komando Bölük Komutanlığı emrine dağıtımı yapılmıştır.23.09.1993 tarihinde vatani görevini yapmakta iken Savur ilçesi, Bağlıca Köyü yakınlarında teröristlerce yola döşenen mayına bulunduğu askeri aracın basması sonucu şehit olmuştur.

    Bekar olan Şehit Jandarma Komando Eri Yıldırım Yılmaz’ın naaşı Askeri törenle, Çandır İlçesi Bahçelievler mahallesi Mezarlığına defnedilmiştir.

 

 

GAZİLERİMİZ

 


GAZİ Piyade Komando Eri Ferhat COŞKUN

 

 1976 Yılında Yozgat İli Çayıralan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Cengiz ve Şengül COŞKUN' un İkinci çocuklarıdır. Gazi Piyade Komando Eri Ferhat COŞKUN, İlkokul tahsilini Yozgat ili Çandır İlçesi Kozan Köyünde, Ortaokul ve Lise tahsilini Yozgat İli Çayıralan İlçesi İmam Hatip                Lisesinde tamamladıktan sonra Askerlik çağına kadar köyde çiftçilikle uğraşmıştır.
Çayıralan Askerlik Şubesi Başkanlığınca 28.07.1997 Tarihinde Temel Askerlik Eğitimini tamamlamak için Isparta İli, Dağ Komando Okulu ve Eğitim Tabur Komutanlığı emrine sevk edilmiş, Üç Ay temel Askerlik Eğitiminden sonra Hakkâri ili Dağ Komando Tugay Komutanlığı, 2 nci Dağ Komando Tabur Komutanlığı, 5 nci Dağ Komando Bölük Komutanlığı emrine dağıtımı yapılmıştır. 22.09.1997 tarihinde Birliği ile birlikte Kuzey Irak Operasyonuna katılmış ve 29.09.1997 tarihinde mayına basması sonucu yaralanmıştır.
Evli olan Gazi Piyade Komando Eri Ferhat COŞKUN YOZGAT İli Çayıralan İlçesinde ikamet etmektedir.
 

GAZİ Jandarma Eri Osman DOĞAN
 1972 yılında Yozgat İli Çayıralan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Hasan ve Döndü DOĞAN' ın birinci çocuklarıdır. Gazi Jandarma Eri Osman DOĞAN, İlkokul tahsilini Yozgat İli Çandır İlçesi Kozan Köyünde, Ortaokul ve Lise tahsilini Yozgat İli Çayıralan İlçesi İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra Askerlik çağına kadar köyünde çay Ocağı ve Cafe işletmiş.
Çayıralan Askerlik Şubesi Başkanlığınca 1995 Tarihinde Temel Askerlik Eğitimini tamamlamak için Bilecik 9 ncu Er Eğitim Alay Komutanlığı emrine sevk edilmiş, Üç Ay Temel Askerlik Eğitiminden sonra Şırnak İli Silopi İlçesi 2. Jandarma Sınır Tabur Komutanlığı 3 ncü Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı emrine dağıtımı yapılmıştır. 14.08.1996 tarihinde Birliğinin su ihtiyacını Karşılamak için Karakolun yakınındaki su çeşmesinden su alıp dönerken mayına basması sonucu yaralanmıştır.
Evli olan Gazi Jandarma Eri Osman DOĞAN KAYSERİ İli Melik Gazi İlçesinde ikamet etmektedir.